3 Sposoby na to, by przestrzeń do odpoczynku była idealna do redukcji stresu w miejscu pracy

blog_2

Nie da się ukryć, że żyjemy w stresujących czasach, nawet bardziej niż zwykle.

Wiele osób ma do czynienia z niepewnością dotyczącą ich życia zawodowego, połączoną ze zwykłym stresem, który przynosi praca w dużym i ruchliwym współczesnym biurze. Zrozumienie, jak radzić sobie ze stresem jest kluczowe i jest to coś, nad czym muszą pracować zarówno pracodawcy, jak i pracownicy.

Poza regularnym zarządzaniem stresem w miejscu pracy, powinieneś również zastanowić się nad sposobem, w jaki twoje biuro jest zaprojektowane i dodatkami, które możesz dodać, aby ułatwić życie.

Jednym z takich dodatków jest przestrzeń do odpoczynku.

Zanim się w to zagłębimy, sprawdź tę infografikę, która mówi o tym, dlaczego powinieneś rozważyć dodanie przestrzeni do pracy w swoim obecnym biurze.

Źródło - https://officefinder.com.sg/blog/6-reasons-to-include-a-breakout-area-in-your-office-design/

Oprócz tego, przestrzeń do odpoczynku może zapewnić pracownikom ulgę w stresie. Nie jesteś pewien jak? Sprawdźmy, jak i dlaczego.

Przestrzeń do odpoczynku daje pracownikom miejsce, w którym mogą się uspokoić

Posiadanie przestrzeni do odpoczynku na miejscu oznacza, że pracownicy wiedzą, że jeśli zaczną czuć się przytłoczeni lub po prostu będą potrzebowali oderwać się od swoich biurek na krótki czas, to jest miejsce, do którego mogą się udać.

Prosta wiedza o tym jest czasami wystarczająca, aby uspokoić sytuację, ale nawet jeśli pracownik kończy się rzeczywiście kierując się tam, aby się uspokoić, oznacza to, że potencjalnie szkodliwa sytuacja została uniknięta, gdyby pozostali w biurze. Pamiętaj, że czasami, gdy pracownicy stają się źli, może dojść do konfliktu!

Zmiana scenerii może być czasem przydatnym narzędziem

Czasami wystarczy szybka zmiana otoczenia i kawa, aby ktoś poczuł się trochę spokojniejszy. Chociaż nie wyeliminuje to całkowicie szans na to, że kiedykolwiek będą się czuli zestresowani, ponieważ stres jest w pewnym stopniu nieunikniony, to da im narzędzie, które pomoże im zarządzać nim w ciągu tygodnia pracy.

Oczywiście, biorąc regularne przerwy jest istotne dla pracowników biurowych i mając gdzieś jak breakout przestrzeni, z wygodnych sof biurowych i innych mebli breakout sprawia, że życie znacznie łatwiejsze.

Udekoruj swoją przestrzeń do odpoczynku w uspokajający sposób

Przestrzenie breakout mogą być używane z różnych powodów, np. współpraca, miejsca przerw, i uspokajające strefy. Możesz jednak udekorować swoją przestrzeń z myślą o spokoju. Oznacza to, że należy wybrać kolory takie jak żółty, niebieski i zielony, z ukłonami w stronę natury tu i tam, poprzez rośliny, a może nawet żywą ścianę.

W rezultacie, bez względu na to, z jakiego powodu pracownicy korzystają z przestrzeni do odpoczynku, zawsze będzie to dla nich spokojna i wygodna przestrzeń. Pracownicy, którzy korzystają z przestrzeni na przerwę w celu rozładowania stresu i spędzenia czasu w spokoju, docenią wystrój, ponieważ niektóre kolory mają moc bezpośredniego wpływania na nasz nastrój.

Być może masz już miejsce na przerwę, lub może masz przestrzeń, którą chcesz przekształcić w jedną z nich. Tak czy inaczej, to dobry pomysł, aby skupić się na tym, jak chcesz go udekorować i zachować komfort i kreatywność na uwadze, jak również pomóc stworzyć przestrzeń, która jest oddzielona od współczesnego biura sam i uspokajający, gdy idziesz do.