Jak dobrać papier do drukarki atramentowej

blog_2

W atramentowej technologii druku za jakość będzie odpowiadać sama drukarka ale także używany tusz i papier. Pierwsze dwa czynniki najczęściej wiemy, że mają znaczenie, ale to jak ważny jest papier wie tak naprawdę bardzo mało osób. A bez dobrego papieru nigdy nie będziemy w stanie wykorzystać dobrze tych wszystkich możliwości jakie drukarka atramentowa za sobą niesie. Drukarki atramentowe mają na pewno bardzo wiele zalet. Są stosunkowo tanie, nie zajmują wiele miejsca, dają wysoką jakość wydruków również w kolorze. To wszystko sprawia, że pośród osobistych użytkowników są one cały czas bardzo popularne. Niestety mamy także wady.

Największy będzie tutaj problem, który związany jest z tym, że wysokie mamy ceny, jeśli chodzi o materiały eksploatacyjne oryginalne. Jeśli chce się mieć dobre wydruki należy także stosować specjalny papier. I tutaj może się właśnie okazać, że koszty będą rosły. Rzeczywiście jeśli chodzi o tusz to można iść w kierunku zamienników i wiele osób takie rozwiązanie wykorzystuje. Jednak problemu dobrego papieru nie będzie się dało już tak łatwo rozwiązać. W druku atramentowym na papier wystrzeliwane są małe kropelki tuszu. I tutaj dużo właśnie zależy od jakości papieru oraz tego jaką ma zdolność absorpcyjną na swojej górnej warstwie. Optymalna jakość wydruku będzie w momencie, gdy średnia plamki nie będzie w stanie być większa niż odległość między dyszami głowicy drukującej.

Jeśli jednak papier będzie złej jakości to plamka tuszu bardzo się rozszerzy i tym samym przekroczy tą odległość. W ten sposób okaże się, że jakość przeniesienia obrazów będzie dużo gorsza od tego czego oczekiwaliśmy. Mamy pewne odchylenie od normy, ale zawsze musimy się liczyć z tym, że każde takie odchylenie będzie dalej prowadzić do pogorszenia się wydruków. W związku z tym, jeśli chce się dobrze wykorzystać sprzęt drukujący trzeba także myśleć o odpowiednim dobraniu papieru do drukarki, ponieważ bez tego nawet najdroższa drukarka atramentowa nie będzie w stanie wykonać wydruków na dobrym poziomie.