Dlaczego "Jedzenie żaby" eliminuje stres

blog_2

Jest pewna szczególna metoda zarządzania czasem, która zawsze przyciąga uwagę, głównie z powodu jej dość dziwnej nazwy - zjedz żabę.

Nie ma to nic wspólnego z jedzeniem płazów, a wszystko z byciem w kontroli nad swoją pracą i nie odczuwaniem raczej osłabiających skutków zbyt dużego stresu w miejscu pracy.

Ile razy zdarzyło ci się pójść do pracy w poniedziałkowy poranek i poczuć przerażające uczucie tego, co musisz dokończyć? Czujesz się przytłoczony, zanim jeszcze twoja stopa wkroczyła do współczesnego biura, a kiedy już usiądziesz przy biurku, żałujesz, że nie ma piątku.

To nie jest najlepszy sposób na pracę i na pewno nie jest to przyjemny sposób, to na pewno!

Jedną z głównych przyczyn stresu w miejscu pracy jest posiadanie zbyt dużej ilości pracy do wykonania i zbyt mało czasu na jej wykonanie, ale ten sam efekt można uzyskać mając odpowiednią ilość pracy do wykonania i po prostu nie będąc zorganizowanym ze swoim czasem.

Ze wszystkich metod zarządzania czasem, a jest ich wiele, "zjedz żabę" jest jedną, która może ustawić Cię na bardzo produktywny dzień naprzód.

Co to jest "Zjedz żabę"?

Żaba to w zasadzie ta jedna rzecz w ciągu dnia, której nie chcesz lub nie lubisz robić, ale musisz ją zrobić bez względu na wszystko. W rezultacie, ty zwlekasz na tym szczególnym zadaniu i ono dostaje odkładać i odkładać, do punktu gdy ono jest super pilne i ty panikujesz że ty no masz dosyć czas uzupełniać je.

Wejdź na scenę stresu w prawo.

Usiądź każdego ranka przy swoim biurowym fotelu i zdecyduj, co jest twoją codzienną żabą. Jest to jedna rzecz, z której robienia nie czujesz się szczególnie zadowolony, ale musisz to zrobić i musisz to zrobić najpierw. Ty w zasadzie "jesz żabę", kiedy dostajesz zadanie, którego nie chcesz robić z drogi pierwszą rzeczą rano, a następnie uwalniasz resztę dnia, czasowo i mentalnie, aby skupić się na wszystkim innym.

Będziesz zaskoczony, o ile więcej produktywności uzyskasz w ciągu dnia dzięki temu, że najpierw zrobisz swoją "żabę"!

Prokrastynacja to prawdziwy zabójca czasu, ale także ogromny zabójca pewności siebie i nastroju. Im więcej zwlekasz, tym gorzej się czujesz i tym bardziej jesteś zestresowany.

Sprawdź ten film, który mówi o kilku innych przydatnych sposobów można zatrzymać prokrastynacji w jego utworów.

Chodzi tak naprawdę o to, żeby pracować mądrzej, a nie szybciej, a robiąc to, staniesz się w rezultacie znacznie bardziej produktywny.

Więc, jaka jest twoja żaba? Jakie zadanie nienawidzisz robić, albo obawiasz się, że musisz się z nim zmierzyć? Bądź odważny i zrób to pierwszą rzeczą rano, lub bardzo wcześnie w dzień przynajmniej. Pomyśl o tym, jak dobrze będzie się czuć, by odhaczyć to z listy rzeczy do zrobienia, i o ile więcej uda ci się zrobić przez resztę dnia!