Czy kreatywne miejsce pracy jest odpowiednie dla wszystkich firm?

blog_2

Kreatywna przestrzeń biurowa to z pewnością inspirujące i motywujące miejsce do pracy, ale czy jest to opcja odpowiednia dla każdego?

Ten typ aranżacji biura jest daleki od głównego nurtu. Składa się z zabawnego biurka, jasnych kolorów, być może inspirujących cytatów na ścianie, a wszystko po to, aby zainspirować kreatywne pomysły i sugestie. Chociaż myśl, która za tym stoi, może pasować do każdej firmy, kolorowa i kreatywna atmosfera po prostu nie pasowałaby do firmy, która zajmuje się poważnymi sprawami, np. opieką pogrzebową, być może ubezpieczeniami na życie, imigracją i innymi kwestiami, które są dalekie od jasnych i wesołych.

Za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany w wystroju biura, musisz upewnić się, że pasują one do tego, kim jesteś jako firma i do Twojej tożsamości. Jeśli to zrobisz, możesz stworzyć dowolny rodzaj miejsca pracy, ale z kolorami i wystrojem, który do niego pasuje. Na przykład jaskrawe krzesła z siatki mogą nie pasować do monochromatycznego biura, ale czarne, szare lub białe już tak. Chodzi o to, aby iść na kompromis i wybierać ostrożnie.

Czy Twoje biuro jest uważane za "kreatywne"? Jeśli tak, to jaki rodzaj działalności prowadzisz?