Rodzaje papieru do drukarek atramentowych

blog_2

Nieodłącznym elementem wyposażenia biurowego są urządzenia wielofunkcyjne oraz drukarki. Szczególnie to drugie urządzenie jest niezwykle ważna, gdyż praca w biurze nie była by owocna gdyby nie szybkie przetwarzanie wirtualnego pliku na rzeczywisty arkusz papieru. Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej drukarki dostosowanej do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa nie jest łatwy. Dlatego by ułatwić sobie ten proces warto zapoznać się z rodzajami tego niezastąpionego sprzętu.

Najbardziej popularnym wariantem drukarki jest atramentowa, jednak by sprawdzała się ona w każdej sytuacji, musi zostać dobrany do niej odpowiedni papier. Największy asortyment papieru do drukarek atramentowych posiada w swojej ofercie Epson. W asortymencie tego producenta można znaleźć ogromną ilość papieru, którego rodzaje różnią się od siebie pod względem tekstury. Pierwszym rodzajem prezentowanym przez Epson jest papier matowy, który idealnie sprawdzi się w wydruku zdjęć z zamazanym przejściem o pastelowych, mlecznych barwach. Zalet tego wariantu jest bardzo dużo. Po pierwsze ma on charakter uniwersalny, nadaje się do tuszy pigmentowych, barwnikowych. Po drugie idealnie rozprasza światło, dzięki czemu wydrukowane zdjęcie czy też portret będzie dobrze widoczne pod każdym kątem.

Kolejnym rodzajem papieru jest lśniący zwany również Glosy lub Semiglossy. Ten rodzaj papieru doskonale sprawdzi się w wydruku wszystkich materiałów reklamowych, zdjęć wysokiej jakości z przeniesieniem jasnych, bogatych i nasyconych barw. za sprawa charakterystycznej lśniącej tekstury kolory na wydruku będą uwydatnione i doskonale wyeksponowane. Niestety wykorzystanie powłoki mikroporowatej niesie z sobą pewne konsekwencje, bowiem zbyt wolne schnięcie tuszu na śliskiej strukturze papieru niesie z sobą ryzyko rozmazania wydruku.

Oczywiście papier w stylu glossy idealnie sprawdzi się również do wydruku zdjęć, jednak wtedy należy zastosować taki, z powłoką pęczniejącą, która w przyszłości zabezpieczy fotografię przed zblaknięciem. Omawiając rodzaje papieru do drukarek, nie sposób jest ominąć arkuszy teksturowanych. Jest on stosunkowo rzadko wykorzystywany do tradycyjnych wydruków, jednakże doskonale sprawdza się w wszelkich formach artystycznych jak choćby w fotografiach ślubnych czy reprodukcjach obrazów światowej sławy artystów.