3 Sposoby na to, jak podejść do obciążenia pracą, które wymyka się spod kontroli

blog_2

Niesprawiedliwe obciążenie pracą jest jednym z największych czynników wpływających na niski poziom morale we współczesnym środowisku biurowym. Jest to również jeden z największych elementów związanych ze stresem w miejscu pracy.

Nie jest możliwe, aby czuć się pod kontrolą i być szczęśliwym przy biurku, kiedy masz stale rosnącą listę rzeczy do zrobienia, a przebrnięcie przez nią jest w zasadzie nierealne. W rezultacie będziesz prokrastynować, martwić się, staniesz się wycofany i będziesz tonąć w stresie. To czyni cię wolniejszym, zwiększa prawdopodobieństwo popełnienia błędów i zwiększa szanse na konflikt w miejscu pracy. Kiedy jesteś zestresowany, łatwo jest pstryknąć na kolegę, nie mając takiego zamiaru.

Wszystko to dlatego, że Twoje obciążenie pracą wymyka się spod kontroli.

Po pierwsze, usiądź i zastanów się, czy rzeczywiście Twoje obciążenie pracą wymyka się spod kontroli, czy może po prostu pozwalasz, aby stres dopadł Cię za bardzo. Porozmawiaj z przełożonym, jeśli naprawdę czujesz, że to, co masz na głowie, nie jest realistyczne i nie bój się przyznać do tego, co czujesz. Musimy być bardziej otwarci na temat stresu w miejscu pracy, a to oznacza pozbycie się stygmatu, który wciąż towarzyszy tak powszechnej i niebezpiecznej sytuacji.

Istnieje wiele strategii radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy, ale najlepszą z nich jest próba przejęcia kontroli. Oznacza to wzięcie na siebie ciężaru pracy i zorganizowanie go w sposób, który najbardziej Ci odpowiada i który pozwala Ci poczuć, że to Ty pociągasz za sznurki.

Oto trzy sposoby, dzięki którym możesz przejąć kontrolę nad swoim obciążeniem pracą i wykopać stres ze swojego życia zawodowego.

Ustal priorytety swoich ważnych zadań

Możesz myśleć, że wszystkie twoje zadania są ważne, ale na pewno są takie, które są bardziej pilne niż inne. Oznacza to wskazanie tych zadań i nadanie im priorytetu nad innymi. Zobacz ten film, który mówi o tym, jak skutecznie ustalać priorytety w pracy.

Możesz wtedy zaplanować swój dzień pracy z myślą o tych ważnych zadaniach, unikając w ten sposób rosnącego stresu związanego ze zbliżającym się terminem.

Podziel duże zadania na mniejsze etapy

Jeśli masz do wykonania duże zadanie, łatwo jest je odłożyć, ponieważ wydaje się ono zbyt duże i nie masz pojęcia, od czego zacząć. W takim przypadku podziel zadanie na mniejsze kamienie milowe i pracuj nad ukończeniem każdego z nich po kolei. Małe kroki w kierunku ukończenia zadania doprowadzą cię tam, gdzie trzeba. Jest to jedna z najlepszych zasad zarządzania czasem!

Deleguj wszystko, czego po prostu nie możesz zrobić

Jeśli jesteś w stanie to zrobić, deleguj zadania, na które naprawdę nie masz czasu, ale upewnij się, że delegujesz je komuś, kto ma czas i nie jest jeszcze zawalony własną pracą. Jeśli nie jesteś w stanie delegować zadań, porozmawiaj ze swoim przełożonym i zapytaj, czy może to zrobić w Twoim imieniu.

Przejęcie kontroli nad obciążeniem pracą, które wydaje się być coraz większe, to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się stresu w miejscu pracy.