Jak oddychać, by pokonać stres

blog_2

Jeśli kiedykolwiek osiągnąłeś swój punkt graniczny, jeśli chodzi o stres, zrozumiesz, jakie to uczucie: "Zaraz wybuchnę". Ekstremalny stres jest niebezpieczny, a nauka radzenia sobie z nim jest niezbędna, jeśli chcesz prowadzić zdrowe i szczęśliwe życie.

Zarządzanie stresem obejmuje szereg różnych technik i metod, a niektóre z nich są tak proste, jak siedzenie na kanapie w biurze przez pięć minut i zamknięcie oczu lub wyjście na zewnątrz w celu zaczerpnięcia świeżego powietrza. Do kontrolowania stresu przydatna jest także medytacja, która daje bardziej zrównoważone i spokojne spojrzenie na świat.

Jeśli podoba Ci się pomysł nauczenia się, jak wykorzystywać oddech do kontrolowania stresu, obejrzyj poniższy film.

Jak widać, oddech to nie tylko siła życiowa, ale także coś, co możemy wykorzystać do kontrolowania trudnych sytuacji i naszych reakcji na nie. Być może trudno będzie Ci usiąść na środku biura i wykonać tego rodzaju technikę głębokiego relaksu, ale możesz przenieść się w ustronne miejsce, na przykład do jednej z szafek pod biurkiem, aby ukryć się na kilka minut, lub nawet do jednego z narożnych biurek, być może zwróconego w stronę ściany.

Czy próbowałeś już tego ćwiczenia?