Czy zawsze należy podążać za trendami w projektowaniu biur?

blog_2

Czy jeśli chodzi o modę odzieżową, zawsze podążasz za trendami? Czy kupujesz w pośpiechu najnowszą modną rzecz, tylko dlatego, że musisz ją mieć, aby być uważanym za modnego? Czy w swoim domu zawsze podążasz za aktualną modą w aranżacji wnętrz? Czy wyposażasz swój dom w najmodniejsze meble, tylko po to, by być na czasie?

Oczywiście, że nie. Podążamy za trendami, które naszym zdaniem najlepiej do nas pasują, a także za tymi, które odpowiadają naszemu przedziałowi cenowemu. Mając to na uwadze, czy Twoja przestrzeń biurowa musi zawsze podążać za trendami w designie, aby być uważana za modną, czy też ma to mniejsze znaczenie niż Ci się wydaje?

Wniosek jest taki, że żadna firma nie ma nieskończonej puli gotówki, którą mogłaby wydać na drogie włoskie meble biurowe i ciągłe remonty. W takim przypadku wszystko sprowadza się do tego, na co firma może sobie pozwolić, jeśli chodzi o nowoczesne materiały biurowe i meble, a także trendy, które wybierze.

Oprócz środków pieniężnych, firma musi także zastanowić się, jakie trendy pasują do jej tożsamości, a jakie nie są w ogóle odpowiednie. Kreatywne i jasne biuro może pasować do niektórych firm, np. tych, które zajmują się jasnymi produktami, np. zabawkami dla dzieci i wesołymi usługami, ale nie sprawdzi się dobrze w biurze, które zajmuje się bardziej mroczną tematyką, np. związaną z opieką zdrowotną itp. Biuro musi odzwierciedlać tożsamość marki firmy, a to oznacza kolor, wystrój, układ i każdy inny aspekt projektowania, o którym można pomyśleć.

Zakup nowych mebli biurowych do biura jest czymś, co zawsze należy rozważyć, jeśli obecne krzesła i biurka wyglądają trochę gorzej, ale to nie znaczy, że trzeba zmienić cały układ i szukać w kierunku podążania za nowym trendem. Może to być po prostu stworzenie własnego trendu, który sprawdzi się w Twoim przypadku.

Mimo to szukanie możliwości nigdy nie jest złe. Trzymając rękę na pulsie w dziedzinie projektowania, nie stajesz się niewolnikiem mody; nigdy nie wiadomo, może znajdziesz pomysł, który będzie idealny dla Twojej firmy, taki jak biophilic office design lub wybór zwinnego miejsca pracy.

Jeśli zamierzasz zmienić swoje biuro zgodnie z nowym trendem, powinieneś najpierw zadać sobie następujące pytania:

  • Czy ten trend poprawi morale i produktywność biura?
  • Czy ten trend będzie lepszy dla zdrowia i dobrego samopoczucia naszych pracowników?
  • Czy ten trend jest przystępny cenowo?
  • Ile mebli biurowych musimy zakupić, aby wprowadzić ten trend w życie?
  • Jakie są zalety w porównaniu z wadami?

Po przeanalizowaniu odpowiedzi na te pytania można zdecydować, czy trend, który rozważamy, jest tego wart, czy nie. Niektóre trendy po prostu nie będą pasować do każdego biura; na przykład, wybór biurek z bieżnią to dobry wybór dla niektórych, ale mniejsze biuro po prostu nie będzie miało na nie miejsca i okaże się to kosztowne. W takim przypadku lepszym wyborem mogą być biurka stojące, a także nowe ergonomiczne krzesła.

Każdy trend można dostosować do konkretnej przestrzeni biurowej, więc może się okazać, że można wykorzystać podstawy jednego konkretnego trendu i nieco go przekształcić, tak aby najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. W takim przypadku dobrym wyborem jest umówienie się na wizytę projektową, podczas której otrzymasz wysokiej jakości porady ekspertów na temat tego, jak zrealizować swoje biurowe pragnienia, przy minimalnych zakłóceniach i w opłacalny sposób.

Zmiana biura w celu dopasowania się do trendów nie jest niczym złym, pod warunkiem, że robisz to z produktywnego powodu. Z drugiej strony, zmiana biura, aby tylko zaznaczyć pole trendu i być modnym, nie jest najlepszym powodem, aby się na nią zdecydować. Upewnij się przede wszystkim, że pracujesz po właściwej stronie linii